Οι μαθητές της Α’ τάξης του σχολείου μας με τις δασκάλες τους, Γκοντζή Μαρία και Χριστοπούλου Μαργαρίτα, μαζί με άλλες 200 σχολικές τάξεις Α και Β Δημοτικού από την Ελλάδα και την Κύπρο ενημερώθηκαν σήμερα από τα Κέντρα Ασφαλούς Διαδικτύου των δυο χωρών, μέσα από τους ήρωες των εκπαιδευτικών παραμυθιών «Η Αθηνά μαθαίνει για τα προσωπικα δεδομένα» και «Ο Ντίκι στο μαγικό κόσμο του Διαδικτύου». Οι μικροί μαθητές άκουσαν τις συμβουλές των δύο ηρώων για ασφαλή και υπεύθυνη πλοήγηση.
Το σχολείο μας θα λάβει επίσης, με courier εως τα μέσα Φεβρουαρίου ένα αντίτυπο από τα παραμύθια που διαβάστηκαν στην εκδήλωση, για τη βιβλιοθήκη του σχολείου και όποιον εκπαιδευτικό επιθυμεί να ασχοληθεί με το θέμα..